Aktualizace
9.10.2008 (zprávy)

Dnes jsem se konečně dohrabal k akci, na niž jsem se už dlouho chystal. Provedl jsem aktualizaci svých webových stránek. Je to zajímavé, že pokaždé, když si své výplody přečtu, vždycky najdu chyby. A nejsou to jen nefunkční odkazy nebo změněná fakta, často jde i o chyby pravopisné. Prostě ostuda. Co se dalo, to jsem opravil. Nyní by tedy mělo být vše na mých stránkách podle současné skutečnosti a všechny odkazy by měly fungovat.

Současně s touto aktualizací jsem se pustil do revize svých starších povídek (a jedné novely), které jsem před pár lety uveřejňoval na serveru Epika. Tento server se totiž chystá k přechodu na novou verzi, která nebude znamenat automatický přenos informací uložených v databázi. Prostě všechna literární díla, která se zde léta shromažďovala, najednou zmizí. Majitel serveru sice slibuje, že uživatelům zpřístupní funkci přenosu děl i s komentáři, ale já po zkušenostech s ním těmto slibům moc nevěřím. Když se mu převodní funkci skutečně podaří naprogramovat, určitě nebude zcela správně fungovat. Proto se pustím do převádění revidovaných povídek z Epiky na SASPI, kde snad budou před podobným pokusnictvím programátorů v bezpečí.

Uvažoval jsem, jestli nemám pro informace o svém životě zřídit zde na weblogu novou rubriku, nakonec jsem ale usoudil, že téma Zprávy je stejně dobré pro zprávy z regionu jako pro zprávy o mém životě. Je to rubrika nejvíc využívaná, tak ať žije dál novým životem, když se Střípky z Prostějovska definitivně přestěhovaly na Projekty pro Prostějov.

I v mém životě došlo k jisté aktualizaci. Začal jsem brát nové léky a jedna z mých nemocí se konečně začala upravovat k lepšímu. Po minulých týdnech, kdy se můj zdravotní stav čím dál více komplikoval, je to určitě dobrá zpráva. Až mám strach, aby to vydrželo. Po zkušenostech jsem totiž skeptický, každé zlepšení zdraví je jen dočasné.

V životě se pořád něco děje, pořád se něco aktualizuje. Je to asi dobře, protože kdyby se věci neměnily, život by se stal fádním a nezajímavým. Jak se zpívá v katolickém Te Deum - když se ve světě vše mění, jen ty jsi, Bože, bez proměny. Bylo by pěkné, kdybychom mohli mít tuto jistotu, že někde nad námi bdí někdo, kdo je ve všech vírech změn a šíleností stabilní a neproměnný. Zkušenosti to bohužel nepotvrzují. Docela to vypadá, že je člověk na všechno sám. Je to velká škoda, ale s tím my smrtelníci nic nenaděláme. Možná někdy někdo přijde na to, proč se Bůh v poslední době odmlčel a toleruje nám naši sobeckou společnost. Zatím to musíme brát takové, jaké to je. A hlavně se držet hesla "Carpe diem". Užívat každého dne, jako by byl tím posledním.

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]