Střípky z Prostějovska - pondělí 21.7.2008
21.7.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře

Povaha dnes nabízených článků odpovídá okurkové sezóně, takže mi připadá zbytečné je nějak komentovat. Pokud máte jiný názor, můžete ho vyjádřit v diskusi k těmto Střípkům.


Aktuálně:

Přerušení dodávky pitné vody

V úterý 22. července od 8 do 12 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Prostějově  Krasicích  –  v  ulicích  Na  Vyhlídce, Kosířská a část ulice Plumlovská – což představuje cca 30 bytových domů.

Ve středu 23. července od 8 do 12 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v  Prostějově  Domamyslicích  –  v  části ulic Na Blatech, Družební – což představuje cca 16 rodinných domků.

V pátek 25. července od 7 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Prostějově  v  ulici Kotěrova – což představuje cca 5 rodinných domků a 3 bytové domy.

Blokové čištění ulic v Prostějově

24.7.2008 – blok č. 25 – Drozdovice, průchod B. Šmerala – Drozdovice, Na Hrázi, V Polích, Dr. Uhra, V. Škracha, Javoříčská, J. Kučery, Vícovská, J. Kaštila, Krasická – část za Moravskou.

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Lukavice na Moravě - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 22.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 271
Název tratě: Prostějov - Chornice
Úsek: Prostějov místní nádraží - Kostelec na Hané
Datum a čas: 22.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce
Jelikož zprávy o výluce nejsou dostatečně vypovídající, věnujte prosím pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah. Náhradní autobusová doprava bude patrně fungovat v úseku Prostějov Hlavní nádraží - Kostelec na Hané, tak se podle toho zařiďte.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 275
Název tratě: Olomouc - Kostelec na Hané - Prostějov
Úsek: Prostějov místní nádraží - Kostelec na Hané
Datum a čas: 22.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce
Jelikož zprávy o výluce nejsou dostatečně vypovídající, věnujte prosím pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah. Náhradní autobusová doprava bude patrně fungovat v úseku Prostějov Hlavní nádraží - Kostelec na Hané, tak se podle toho zařiďte.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.


Stručně:

Oficiální sdělení

Přerušení dodávek pitné vody
Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. – člen skupiny Veolia Voda - informuje o přerušení dodávek vody v Prostějově.

Čeká nás

Setkání zdravotně postižených aneb Den v Krumsíně v barvách
TJ KRUMSÍN ve spolupráci se zdravotně postiženými Prostějovska Vás zvou v sobotu 9. srpna 2008 na páté setkání zdravotně postižených do bezbariérového sportovního areálu v Krumsíně.

Stalo se

O měření byl velký zájem
V sobotu 19. července proběhla preventivní akce Městské policie Prostějov pro řidiče motorových vozidel . Zájemci si měli možnost ověřit přesnost ukazatele rychlosti ve svém automobilu. Tak jako v minulém roce byla vybrána lokalita na severní obslužné komunikaci ve směru od ulice J. Lady po ulici Hacarova.

Petanqueového turnaje se zúčastnilo sto jedenáct lidí
Sedmatřicet tříčlenných týmů z Česka a Slovenska zápolilo v sobotu o trofej v petanqueovém turnaji Krumsínská hroda.

Všeobecné zprávy

VII. mezinárodní sochařské sympozium Hany Wichterlové odstartovalo
Až do druhého srpna můžete v prostějovských Smetanových sadech zastihnout šest sochařů-řezbářů, kteří se účastní letošního mezinárodního sochařského sympozia.
Sympozium: sochaři dostali kmeny z Kolářových sadů

V Nezamyslicích letní kino rušit nechtějí
Letní kino v Nezamyslicích má letos ve srovnání s předchozími lety nižší návštěvnost. Místní zastupitelé však chtějí kino zachovat. Dlouhodobě je jeho provoz ztrátový, dotace pokrývají přibližně čtvrtinu nákladů.

Majitelé kempů mají dobrou sezonu
Na Prostějovsku se v letní sezóně provozovatelům kempů daří, nouzí o návštěvníky netrpí. Měsíc červen byl z hlediska návštěvnosti lepší než loňský.

Soud se dostává z personální krize
Okresní soud v Prostějově se pomalu dostává z personální krize. Ta nastala v květnu, kdy kárný senát nejvyššího soudu v Brně odvolal za průtahy v trestních spisech prostějovského soudce Antonína Wernera.

Zprávy z Olomouce a kraje

Filmový festival AFO hledá novou tvář
Po Univerzitě Palackého a městu Olomouc hledá novou vizuální podobu i Mezinárodní filmový festival populárně-vědeckých a dokumentárních filmů Academia film Olomouc (AFO).

Univerzita vypisuje druhé kolo přijímacího řízení
Ti, kteří neuspěli při přijímačkách na vysokou školu, mají stále ještě šanci. Některé fakulty Univerzity Palackého v Olomouci totiž nabízejí u vybraných oborů druhé kolo přijímacího řízení.

Za neoznačený dům budou strážníci dávat pokuty
Chybí vám na domě cedulka s číslem popisným? Nejenže vás bude návštěva, ale třeba i záchranáři, těžko hledat, taky za to můžete dostat pořádnou pokutu. Ve Šternberku zjistili, že označení chybí na bezmála pěti stovkách objektů.

Ulice pojmenují podle vlastností. Třeba Panorama
Ulice, které vznikly v nových lokalitách výstavby rodinných domků v Šumperku, dostanou jména. Na Holubím vrchu přibudou smaltované tabule s názvy Panorama, Oblouková a Horní a v lokalitě poblíž ulice Prievidzské ponesou nové ulice názvy Mariánská, Bojnická, Mikulovská a Hersfeldská .

V Uničově staví nový rondel. Bude první
Stavba nového kruhového objezdu komplikuje v těchto dnech dopravní situaci na náměstí Osvobození v Uničově. Rondel zklidní dopravu na frekventovaném místě – bezpečněji by se tam měli cítit chodci i projíždějící motoristé.

Bioodpady zpracují tak, že nebudou smrdět
Odpověď na otázku, co s bioodpady, dá brzy zábřežská radnice spolu s městskými technickými službami EKO servis. Kompostování chce město rozjet už v září letošního roku. Hodlá využívat metody zpracovávání odpadů v polyetylénovém vaku, která nejlépe zabraňuje šíření pachů i úniku znečištěné vody.

Do Zábřehu míří společnost Český výzkum
Do zábřežské průmyslové zóny Leštinská míří další investor. Společnost Český výzkum tu chce postavit Environmentální vědeckotechnický park.

Náměstí zkrásní, město dostane miliony z EU
Na velkou proměnu centra města se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Moravského Berouna. Radnice uspěla s projektem revitalizace náměstí a přilehlých ulic, na který z potřebných bezmála 43 milionů korun získá bezmála devětatřicet z Evropské unie.
Z centra zmizí benzina, přibude kašna a socha

Kultura

Ve Vojtěchově poslouchal country rekordní počet lidí
Rekordní počet návštěvníků zaznamenal devátý ročník Country festivalu ve Vojtěchově. V sobotu před sedmou hodinou večer bylo vyprodáno všech tisíc lístků a vydány všechny identifikační náramky.

Kulturní a společenské akce v Konici a okolí

Černá kronika

Krádeže věcí z vozidel, podnapilí řidiči
a další víkendové zprávy...

Sport

Fotbal:

Pohár ČMFS: postupují Velké Losiny a Protivanov
V předkole Poháru ČMFS nestačil v Mohlenici divizní nováček na favorita z téže soutěže. Losinští fanoušci se tak mohou těšit na zápas 1. kola poháru, ve kterém jejich tým uvítá třetiligový Zábřeh.

Ostatní sporty:

Orientační běžci se prohnali i Prostějovem
V neděli 13. července dopoledne odstartovalo v Prostějově mistrovství světa v orientačním běhu pro rok 2008. V západní části našeho města, konkrétně v centru a v ulicích kolem Sídliště Svobody, se konala kvalifikace mužů i žen pro závody ve sprintu.

Brožková získala ve Skřípově světový titul
Až na samotný vrchol vystoupila v závodě na klasické trati česká orientační běžkyně Dana Brožková. Sedmadvacetiletá závodnice na mistrovství světa maximálně využila domácího prostředí a doběhla si pro titul světové šampionky. Podobný okamžik zažil naposledy ještě československý orientační běh před dlouhými sedmnácti lety.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj
Policie České republiky Okresní ředitelství Prostějov

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]