Střípky z Prostějovska - neděle 20.7.2008
20.7.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře

Nejsem dnes schopen napsat žádný komentář. Jako už mnohokrát, musím konstatovat, že se můj zdravotní stav stále zhoršuje, takže schopnost vydávat Střípky povážlivě klesá. Jelikož ale vím, že je to čtenářům úplně jedno, bude jim jistě jedno i to, pokud Střípky vycházet přestanou. Život je tvrdý a bez pomoci druhých se prostě blbé kuře potácí nad propastí, kterou nebude schopno přeletět. Třeba se časem najde někdo další z rodu kurů, který nebude chtít hrabat jen pod sebe, ale poskytne své schopnosti nezištně druhým...


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Lukavice na Moravě - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 21.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 271
Název tratě: Prostějov - Chornice
Úsek: Prostějov místní nádraží - Kostelec na Hané
Datum a čas: 21.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce
Jelikož zprávy o výluce nejsou dostatečně vypovídající, věnujte prosím pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah. Náhradní autobusová doprava bude patrně fungovat v úseku Prostějov Hlavní nádraží - Kostelec na Hané, tak se podle toho zařiďte.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 275
Název tratě: Olomouc - Kostelec na Hané - Prostějov
Úsek: Prostějov místní nádraží - Kostelec na Hané
Datum a čas: 21.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce
Jelikož zprávy o výluce nejsou dostatečně vypovídající, věnujte prosím pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah. Náhradní autobusová doprava bude patrně fungovat v úseku Prostějov Hlavní nádraží - Kostelec na Hané, tak se podle toho zařiďte.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.


Stručně:

Čeká nás

Pomoc z unie by měla přijít do Olomouce i Prostějova
Intervenční centrum v krajském městě, přestavba jedné z budov staré prostějovské nemocnice a také omlazení jejího areálu. To jsou tři projekty v oblasti sociální péče, které by chtěl Olomoucký kraj v nejbližších dvou letech s pomocí Evropské unie rozběhnout.

Stalo se

Kraj dal stopku nekoncepční výstavbě větrníků
Zcela rozdílně vnímají lidé stavby větrných elektráren, které ční a nadále porostou v kopcích Drahanské vrchoviny. Dosud se tyto elektrárny stavěly v Olomouckém kraji bez jednotné koncepce. Od září jejich budování ale omezí nová studie, kterou si nechal specialisty zpracovat olomoucký krajský úřad.

Plavci si v aquaparku nechali pomalovat tělo
Návštěvníci prostějovského aquaparku se v sobotu odpoledne mohli nechat pomalovat a vyzkoušet si, jak by na jejich těle vypadalo tetování. Přestože bylo pěkné počasí, lidí nepřišlo mnoho. Vyzdobit se však nakonec nechalo asi šedesát dětí a dospělých.

Veteráni jeli do Březského vrchu
Od časných ranních hodin přijížděli v neděli do Konice milovníci motorových veteránů z celého širokého okolí. Dohromady tu ukázalo své miláčky pětasedmdesát majitelů starých aut a motorek.

V salátech našli listerii, zastavili výrobu
Ve výrobně studené kuchyně v Jesenci na Prostějovsku Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila nadměrné množství bakterií listerie. Inspektoři provozovnu okamžitě uzavřeli, výrobce, kterým je Zemědělské obchodní družstvo z nedalekého Ludmírova, musí všechny zasažené produkty stáhnout z prodeje.

Všeobecné zprávy

Plumlovská přehrada ke koupání zatím není
Hygienici opět varují plavce před sinicemi v plumlovské přehradě.

Cestovatel a horolezec David Kolba: Lovci lebek byli milí, přátelští lidé
David Kolba je cestovatel, fotograf, horolezec a dobrodruh z Prostějova, o jehož zálibách ví jen málokdo. Při svých cestách navštívil už Indii, Borneo, Írán, Tanzanii a naposledy ostrov Sokotru v Jemenu.

Zprávy z Olomouce a kraje

Lidé se dozví, kde se plánují větrné elektrárny
Dozvědět se, kde vyrostou v nejbližších letech nové větrné elektrárny, se nyní mohou všichni zájemci z řad veřejnosti.

Kraj rozhodl: Žádná štěrkovna
Radní usoudili, že ložisko v Lutíně-Luběnicích nikdo těžit nebude. Jedním z důvodů je obava z narušení pitné vody.

Kinofilmy netáhnou. Lidé si fotí do počítače
Lidé si ze svých dovolených nechávají zhotovovat stále méně snímků. Většina místních fotosběren se shoduje, že celorepublikový útlum amatérské fotografie se nevyhnul ani Olomouci.

Opilí cyklisté riskují pokutu i zdraví
Lidé na kolech jsou při nehodách velmi rizikovou skupinou. Následky srážek mají často závažné následky.

Nakažených HIV přibývá, za testy lidé zaplatí od tří stovek
Počet lidí nakažených virem HIV v regionu stoupá. Zatímco vloni v polovině roku evidovala Národní referenční laboratoř pro AIDS v Olomouckém kraji tři desítky případů, ke konci letošního června jich bylo čtyřiatřicet.

Geocaching: celosvětovou hru hrají i Olomoučané
Není to tak dlouho, co se do České republiky dostala hra s názvem geocaching. Zhruba před osmi lety vznikla v USA a dnes se jí baví spousta mladých lidí i aktivních seniorů u nás.

Český svaz žen v Olomouci: nejmladší člence je šestnáct let
Mnozí si jistě pamatují na dřívější organizaci Českého svazu žen (ČSŽ). Málokdo však tuší, že spolek stále funguje. V Olomouci má téměř šest set členek. Podobně se ČSŽ daří i v okolních obcích.

Kultura

Sochaři si v sobotu vybrali kmen, s nímž stráví dva týdny
Mistři sochařského kumštu z různých koutů světa se v pátek sjeli do Prostějova. V neděli začnou v rámci sedmého ročníku Mezinárodního sochařského sympozia Hany Wichterlové tesat do dřevěných kmenů.

Workshop a festival na zámku finišují
Na jednom dvore se v pátek večer ocitli návštěvníci nádvoří plumlovského zámku. Se stejnojmennou inscenací zde vystoupil slovenský divadelní soubor Daxner.

Sport

Ostatní sporty:

Orientační běžkyně doběhly ve štafetě páté
České ženy na medaili ve štafetách na mistrovství světa v orientačním běhu nedosáhly. Ve Skřípově na Prostějovsku obsadilo trio Radka Brožková, Eva Juřeníková a Dana Brožková páté místo. Na třetím šampionátu v řadě se z vítězství radovaly Finky.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj
Policie České republiky Okresní ředitelství Prostějov

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]