Střípky z Prostějovska - sobota 12.7.2008
12.7.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře

Dnešní nabídka článků z prostějovského regionu je poměrně chudá, nabízím tedy i pár informací z Olomoucka a hlavně - proč tyto Střípky vytvářím - informaci o výluce na trati z Prostějova do Kostelce na Hané. Zpracování této výluky na webu Českých drah je ale naprosto ostudné, proto se omlouvám, že jsou předložené informace poměrně kusé. Stěžovat si můžete na nádraží...


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Lukavice na Moravě - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 13.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 275
Název tratě: Olomouc - Kostelec na Hané - Prostějov
Úsek: Prostějov místní nádraží - Kostelec na Hané
Datum a čas: 13.07.2008 00:00 - 19:30
Více informací na: této stránce Výluka se patrně dotkne všech vlaků vedených v daném časovém okně.
Jelikož je avizovaná stránka poměrně ostudná, co se informací týče, věnujte pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah.
Délka výluky není specifikována, logicky se zdá, že bude pokračovat i v dalších dnech, sledujte Střípky z Prostějovska, nic lepšího vám poradit nemůžu, pracovitý mravenec se nachází ve stádiu flákání, možná už dokonce zdechl.


Stručně:

Stalo se

Ondra Bank vyměnil lyže za padák
Nejlepší český lyžař Ondřej Bank si v pátek nad Prostějovem vychutnal minutu volného pádu z výšky čtyř tisíc metrů.

Všeobecné zprávy

Oděvní podnik má nového ředitele
Oděvní podnik Prostějov má od úterý nové vedení. Dlouholetého šéfa firmy Františka Tuhého vystřídal ve funkci Milivoj Žák. Ten byl obchodním náměstkem podniku a jeho mluvčím.

Na Plumlově platí zákaz vnadění ryb
Hlasitý skřípot zubů prostějovských rybářů zní nad hladinou Plumlovské přehrady. Olomoucký krajský úřad totiž lovcům ryb v květnu letošního roku zakázal pouštět do vody ulovené cejny a karasy.

Zprávy z Olomouce a kraje

V neděli začíná v Olomouci MS v orientačním běhu
Po sedmnácti letech se do Česka opět vrací vrcholný podnik v orientačním běhu. Od neděle do příští neděle bude v Olomouci a okolí na mistrovství světa startovat celkem 335 závodníků z více než čtyřiceti zemí světa.
Zákaz průzkumu? Ten v orienťáku nikdo neporuší

Šampionát na náměstí: až čtyři tisíce lidí

Turisté chtějí bydlet v kempu. Olomouci chybí
Marně se tuzemští i zahraniční turisté dožadují v informačním centru ubytování v kempu v blízkosti Olomouce. Přestože se o novém autokempu ve městě už nejméně deset let mluví, dodnes se ho zájemci nedočkali.

Koupaliště v Olomouci: dobrá voda, málo občerstvení
Koupaliště v krajské metropoli v letních dnech navštěvuje mnoho lidí. Spoustu práce kvůli nim nemají jen plavčíci, ale i zaměstnanci občerstvení. Návštěvníci mohou poobědvat v restauraci, která nabízí každý den cenově výhodné menu, a můžou se také občerstvit u stánků s ovocem, se zmrzlinou a v bufetu.

Strom zůstane ležet, než vyleze vzácný brouk
Larvy kriticky ohroženého tesaříka, který se v Česku vyskytuje jen na dvou místech, našli odborníci v mohutném kmenu na louce poblíž cyklistické stezky ve Smetanových sadech v Olomouci.

Dárců spermií a vajíček v regionu neustále ubývá
Často i mnoho měsíců musejí čekat ženy, které kvůli dítěti potřebují darované vajíčko. Přestože Centrum asistované reprodukce Fakultní nemocnice Olomouc (FNO) zvedlo finanční náhrady a dárkyním nabízejí patnáct tisíc korun, je žen ochotných podstoupit terapii a darovat vajíčko stále málo.

Zlomkové uzeniny a sýry nakupují hlavně senioři
Na cenově výhodné zlomky klobás, uzenin a sýrů lákají letáky, které v těchto dnech mnozí Olomoučané dostávají do poštovních schránek. Obchodníci však při jejich prodeji musejí dodržovat zákon o potravinách, který jim nařizuje podrobné značení zboží a vymezuje skladovací podmínky.

Proč žiji ve městě a proč na vesnici: Olomouc
V seriálu Olomouckého deníku přinášíme pocity, sny o ideálním místu k životu i konkrétní zkušenosti lidí, kteří bydlí a žijí kdekoliv na Olomoucku. Tentokrát se nám svěřila devětatřicetiletá bankovní úřednice z Olomouce.

Učit lze i jediného žáka
Ministerstvo ruší limity počtu dětí ve třídách. O uzavření školy rozhodne obec.

Jak se dělají psí prázdniny
Jedete na dovolenou? O vašeho psa se postarají v hotelu či školce. Na střední Moravě si můžete vybírat.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]