Střípky z Prostějovska - čtvrtek 10.7.2008
10.7.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře

Můj zdravotní stav se zhoršil natolik, že nejsem schopen napsat žádný komentář. Střípky jsem ještě dnes sestavil, ale není vyloučeno, že budou na delší dobu poslední. Na moji včerejší výzvu stran diskusního fóra se ozval pouze majitel serveru Projektů pro Prostějov pan Navrátil, jinak je vám to všem jedno. Jsem na dně, moje internetové připojení přes PVfree.net funguje katastrofálně, nikdo mě nebere vážně. Můžete tedy sledovat chcípání blbého kuřete v přímém přenosu. Možná vás to děsně baví, ale až zdechnu, budete si muset najít jinou zábavu, protože smrt je prostě definitivní, tedy na furt.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Lukavice na Moravě - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 11.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.


Stručně:

Stalo se

Připravované muzeum zemědělské techniky získalo první exponáty
Obecní úřad ve Vřesovicích pokračuje v přípravách na zřízení muzea zemědělských strojů. K tomuto účelu proto zdejší radnice zakoupila jeden z neobývaných domů.

Všeobecné zprávy

Prostějovsko se může pochlubit nejmenší nezaměstnaností na Moravě
Lidí bez práce na Prostějovsku v červnu opět ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla oproti květnu o jednu desetinu procenta. Prostějovský region si tak stále drží nejnižší míru nezaměstnanosti v Olomouckém kraji a také na celé Moravě.

Sochy světců mají v péči restaurátoři
Sochy světců v Čelčicích mají v péči restaurátoři. Naposledy je odborníci opravovali před třiceti lety.

Hasiči varují: S létem přicházejí tragédie
Každoročně se opakující tragédie v souvislosti s požáry způsobenými lidskou lehkomyslností nabádají k opatrnosti. Hasiči proto doporučují dodržovat několik hlavních zásad.

Řidiči nahrávají zlodějům
Někteří řidiči v Prostějově přímo vyzývavě lákají do svých zaparkovaných aut zloděje. Aby měli méně práce, nechají jim občas i klíče ve dveřích nebo dokonce v zapalování.

Obyvatele Hamer trápí voda z armádní střelnice
Obyvatelé Hamer trpí při přívalových deštích. Z loni zrekonstruovaného vojenského areálu nad vsí se jim na cesty, do zahrad i domů žene bahno a písek.

Zprávy z Olomouce a kraje

Kolik bere hejtman? Zjistíte to snadno
Kolik bere váš regionální politik, starosta, místostarosta či rovnou hejtman? Letos poprvé se to můžete dozvědět z jejich čestných prohlášení, která podle nového zákona o střetu zájmů měli politici a vedoucí odborů na radnicích odevzdat do konce června. A ty jsou veřejně přístupné.

Regulované nájemné zdraží více než o třetinu
Bydlíte v Olomouci městském bytě a platíte regulované nájemné? Zvýšila se vám činže letos asi o čtvrtinu? Tak se připravte, že příští rok zaplatíte ještě více. Olomoučtí radní se totiž rozhodli od prvního ledna zvýšit regulované nájemné v průměru o 35 %.
Činži zvednou na maximum

Ostuda! V Olomouci si oběd objednáte jen česky
Zahraniční turista může být v některých olomouckých restauracích hodně zklamán a také zmatený. Ani uprostřed turistické sezony není totiž pravidlem, aby obsluha podniků v historickém centru města byla schopna na úrovni obsloužit své hosty alespoň v některém ze světových jazyků.

Obce na Libavé: Zklamala armáda i vláda, pomůže kraj?
Kraj chce zlepšit život lidí v obcích sousedících s vojenským výcvikovým prostorem Libavá. Ve středu se vedení kraje na Libavé sešlo s představiteli těchto samospráv a vybídlo je, aby sepsali, co je nejvíce tíží a s čím by kraj mohl obcím pomoci.
Radní se na Libavé setkali také se starosty okolních obcí

Teroristé útočili na Libavé na konvoj
Vojáci 2. kontingentu procvičovali na Libavé před odletem do Afghánistánu také kritické a bojové situace, které je mohou očekávat. Ve středu tam například zaútočili pomocí nastražené miny teroristé na vojenský automobilový konvoj. Do záchranné akce byl navíc zapojen také vrtulník pro odvoz raněných.

Na vozíčku na hrad? Vůbec nebo jen na nádvoří
Města se v posledních letech přece jen snaží vycházet zdravotně postiženým vstříc a ruší různé bariéry. Jak to ale je ve chvíli, kdy chtějí lidé na vozíku jet někam za poznáním? Na hradech v širším okolí Olomouce se do interiérů památek nedostanou většinou buď vůbec nebo jen do přízemí.

Budou kácet a sázet ve velkém
Ulice a parky v Šumperku se brzy promění. Radnice připravuje kácení a vysazování stromů a keřů ve velkém. Na obnovu dvou alejí na ulicích 17. listopadu a 8. května a městského parku Bohuslava Martinů dostalo město přes čtyři miliony korun, další statisíce přidá ze svého.

Romové ze Škodovy ulice stále nevědí, co s nimi bude
Kam se nuceně odstěhují a dokdy budou muset vyklidit své byty. To se měly včera dozvědět desítky romských rodin, které ještě bydlí v přerovské Škodově ulici. Měli jim to říct zástupci společnosti Opera Bohemia, která hodlá tuto oblast nedaleko nádraží zbourat a přeměnit na místo pro nové bydlení. Ti však včera své rozhodnutí opět posunuli. Jasno by měli mít až za deset dnů.

Tři měsíce a Sedlem projedete
I o víkendech a na směny pracují v těchto dnech dělníci na přestavbě silnice přes Červenohorské sedlo. Do října s ní musejí být hotovi, zastavit je nesmí ani počasí. Řidičům tak po dvou letech definitivně skončí komplikace s přejezdem Jeseníků. Kvůli opravám je totiž silnice mezi Bělou pod Pradědem a Červenohorským sedlem od roku 2006 mimo zimní sezonu uzavřená.

Zraněná zvířata nesmí být v zoo. Budou se stěhovat
Zraněné poštolky, labutě nebo ježky dosud lidé vozili do olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce. Stanice pro handicapovaná zvířata ale kvůli riziku šíření některých nemocí nepatří podle veterinářů do areálu zahrady. Proto se teď o zvířata z Olomouce a okolí budou starat ve stanici pro poraněné živočichy v Němčicích nad Hanou.

Proč žiji ve městě a proč na vesnici: Olomouc
V seriálu Olomouckého deníku přinášíme pocity, sny o ideálním místu k životu i konkrétní zkušenosti lidí, kteří bydlí a žijí kdekoliv na Olomoucku. Tentokrát se nám svěřila jednatřicetiletá právnička bydlící nedaleko centra Olomouce.
Proč žiji ve městě a proč na vesnici: Mariánské Údolí

Sport

Basketbal:

Prostějov dostal v evropském poháru Záhřeb
Basketbalisté BK Prostějov už vědí, proti komu nastoupí v prvním předkole poháru EuroChallenge. Los Orlům přisoudil chorvatský klub KK Záhřeb. Pokud Hanáci postoupí, čeká je ve druhém předkole lepší z dvojice Samara (Rusko) – Čerkaski (Ukrajina).
Orly čeká v poháru Záhřeb

Vrubl předal dluhy Brna právníkovi a jde do Prostějova
Několikrát basketbalista Štěpán Vrubl žádost o rozhovor odsunul, protože chtěl počkat na jednání s vedením BC Brno, které svým hráčům od února dluží peníze. Schůzek s vedením přibývalo, ale výsledek žádný nepřicházel. Po pondělním jednání tak Vrublovi došla trpělivost.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]