Střípky z Prostějovska - pátek 4.7.2008
4.7.2008 (zprávy)


Přehled komentovaných článků

Neblahé zkušenosti Ukrajince pracujícího v Prostějově.


Okurková sezóna vrcholí

Jak se zdá, letošními červencovými svátky vrcholí letošní okurková sezóna. Dnes jsem jen velice těžce sháněl články, které bych vám mohl nabídnout. Prostějovský deník vypadá velmi špatně, Olomoucký deník o trošku lépe a MF DNES vyšla dnes tento týden poslední. Omluva Prostějovského Večerníku, že budou prázdninová čísla na internetu uveřejňována kvůli dovoleným se zpožděním, je spíš výsměchem čtenářům, protože když ani v pátek není pondělní vydání k dispozici, jaké zpoždění by mělo být pro Večerník normální?

Z oficiálních zdrojů dnes přibyla jen jedna zpráva krajského úřadu a přehled o práci městské policie Prostějov v tomto týdnu na webu prostějovské radnice.

Za těchto okolností je poměrně problematické Střípky připravovat, takže jejich další vydání není vůbec jisté, vyloučeno není ani až pondělí. Budu jednotlivé zdroje sledovat a když narazím na nějaké zajímavé články, samozřejmě vám je nabídnu. Kvůli pár článkům ale Střípky připravovat nebudu, je to velmi pracné a myslím si, že stejně budete o svátcích trávit čas jinak než na internetu.

Přeji vám tedy pěkné prožití obou svátků a v pondělí večer se snad znovu setkáme.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Červenka - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 05.07.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.


Stručně:

Čeká nás

Víkend u Plumlova: trabant, kam se podíváš
Komu nevoní benzin, ať nejezdí o víkendu do Plumlova. V tamním kempu totiž zaparkuje až sto padesát proslulých východoněmeckých trabantů.

Všeobecné zprávy

Ukrajinec: Peníze vozíme domů třeba v konečníku
Přes pět let žije a pracuje v Prostějove ve strachu z odhalení čtyřicetiletý Ukrajinec, kterému jsme přislíbili, že jeho totožnost při rozhovoru zůstane v anonymitě. Pavel, jeho náhradní jméno, přišel do Prostějova na jaře roku 2003 na popud svého nejlepšího kamaráda, který v Prostějově v tu dobu už přes rok zřejmě na černo pracoval.
Je velmi smutné, že i v naší rádoby civilizované zemi funguje takovýto obchod s lidmi. Naprosto zřejmě vidíme, jak je naše stabilita vyspělé evropské země křehká, pár set kilometrů na východ začíná úplně jiný svět, kde civilizaci přebila všeobecná morální zkáza.
Každý, kdo se na těchto chudácích přiživuje, páchá podle mého názoru zločin proti lidskosti, za který by měly být nekompromisní tresty, podobně jako za zločiny fašismu nebo komunismu. Bohužel naše sobecká a bezohledná doba spravedlnosti nepřeje, takže mezi námi asi i nadále budou otroci, kteří často přijdou i o těch pár vydělaných korun, takže vlastně pracují bez odměny.
Hanba nám i ostatním národům, které něco podobného dopustí.

Plumlovská přehrada znovu ožívá
Rekreanti se postupně vracejí i na pláž U Vrbiček v Mostkovicích na Plumlovské přehradě. „V minulých dnech zavítaly k Vrbičkám stovky lidí. Protože letos nevybíráme vstupné, přesný počet neznáme. Odhaduji ale, že tu bylo přes tisíc návštěvníků,“ řekl provozovatel Radek Kocourek.

Pod zimním stadionem hledají vodu
Pokud odborníci najdou pod zimním stadionem v Prostějově dost silný zdroj vody, bude stánek ledních hokejistů sytit studna. „Tento projekt doporučíme,“ informoval prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák. Radní si libují, že investice do studny se jim v úsporách na vodném vrátí již do tří roků.

Palírna U zeleného stromu slaví 490. výročí
Kořalka se v prostějovské palírně U zeleného stromu vyrábí již téměř půl tisíciletí.

Zprávy z Olomouce a kraje

InfoBUS se objeví na jedenácti místech Olomouckého kraje
Symbolickým předáním mapy s trasou, daty a místy zastavení posádce odstartoval hejtman Ivan Kosatík druhou etapu putování infoBUSu tentokrát po Olomouckém kraji.

Zákazník porazil ČEZ v kauze nelegálního odběru
Jaromír Volf ze Štarnova porazil energetický gigant ČEZ v soudním sporu o nelegální odběr proudu. Podle rozhodnutí soudu neměl ČEZ právo zákazníka odpojit od proudu jen kvůli tomu, že nezaplatil dluh přes čtyři sta tisíc korun.

Náměstí plní nevkusná reklama a poutače
Bez ladu a skladu se na Horním náměstí rozpínají nejrůznější poutače a reklamní panely. Často jsou v sousedství nejvýznamnějších olomouckých památek nejen nevkusné, ale i nevhodně umístěné. A to i ty, které mají lákat turisty.

V Olomouci nepojedou tramvaje
Až do 15. července nepojedou od zítřka v Olomouci tramvajové linky číslo 1, 2, 4 a 6. Dopravní podnik bude totiž opravovat trať kolem Žižkova náměstí.

Silná bouřka zasáhla v noci Olomoucko
Bouře se silnými blesky a prudkým lijákem dorazila v noci ze čtvrtka na pátek na Olomoucko. Bouři naštěstí nedoprovázel ničící vichr a nezpůsobila větší škody. Hasiči zasahovali u požáru na Bouzovsku a odkryté střechy ve Šternberku. Bez proudu bylo ráno několik domácností ve Velkém Týnci a Čelechovicích.

Na bazénu pracuje romský plavčík. Má řešit konflikty
Skoncovat se stížnostmi lidí, kteří v minulosti upozorňovali na nevhodné chování Romů na přerovském bazénu, se rozhodl nový provozovatel tamního plaveckého areálu. Firma zaměstnala na plný úvazek romského plavčíka, který má v případě problémů řešit konflikty.

Adrenalin nad lomem si mohou užít i děti
Svézt se na lanovce přes zatopený lom ve výšce třicet metrů? Adrenalinový program čeká na odvážlivce v lomu Výkleky na Přerovsku již o tomto víkendu.

Seznamte se s kočáry
V 18. století patřily historické kočáry tažené koňským spřežením neodmyslitelně k životu, asi tak jako dnes automobily. Tato doba by se dala nazvat největším rozmachem výroby kočárů na území tehdejšího Rakouska-Uherska.

Brigáda? Žádný problém
Práce pro studenty je dost, hlavně přes agentury. Nejlépe si přivýdělek najdou mladí v Olomouci.

Zahrada, den druhý: Redl, Lenk i Baumaxa
Zajímavou a hvězdnou sestavu nabídl i druhý den folkového festivalu Zahrada v Náměšti na Hané. Publiku se ve čtvrtek představil například Vlasta Redl, Slávek Janoušek, Jaroslav Samson Lenk nebo Hradišťaň.
Zahradu pobavil Baumaxa, teď ji čeká Fleret

Černá kronika

Události řešené Městskou policií Prostějov z týdne 27/2008

Policisté chytili vraha, který ubil ženu v Nezamyslicích
Téměř osm měsíců trvající pátrání a prověřování více než stovky osob nakonec skončilo úspěšně. Kriminalisté dopadli vraha devětapadesátileté ženy, kterou nalezli obyvatelé Nezamyslic mrtvou v drážním domku.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]