Střípky z Prostějovska - pátek 27.6.2008
27.6.2008 (zprávy)


Přehled komentovaných článků

Aquapark pouští atrakce jen při dostatečném počtu lidí, historie parní lokomotivy řady 310, parlament sebral strážníkům radary.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Červenka - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 28.06.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.


Stručně:

Oficiální sdělení

Plánované odstávky vody
Sdělení společnosti Moravská Vodárenská, Veolia voda

Čeká nás

Atrakce pojedou. Ale musí přijít dost lidí
Akvapark v Koupelkách v Prostějově přešel od této soboty na letní otvírací dobu, a lidé se sem tak mohou přijít pobavit a odpočinout si již dopoledne. Někteří návštěvníci však nejsou spokojeni s tím, že přes den nenajdou v provozu všechny atrakce. Lidé si stěžují na to, že platí plné vstupné, avšak nedostanou veškeré avizované služby.
Tak na co tam ty atrakce stavěli, když je lidem nepustí? Domovní správa se prý musí chovat ekonomicky. V jejím pojetí to znamená, že odírá návštěvníky aquparku plným osmdesátikorunovým vstupným, ale jelikož šetří, nepustí všechny atrakce. Podle mého názoru je to podvod a okrádání zákazníků.
Pokládám Domovní správu za relikt komunistické minulosti, který je třeba rychle reformovat, jinak se nám všechny domy rozpadnou a do aquaparku nebude nikdo chodit. Já tam tedy nepůjdu ani náhodou. Platit zlodějům, kteří všechno nechali postavit jenom proto, aby na tom vydělali jistí lidé, nehodlám. Dokud bude prostějovská Domovní správa mafiánská organizace, nemůžu ji nijak podporovat, protože bych tím i já byl spoluviníkem jejích zločinů.

Plumlov: Zámek přivítá PlumLove
O víkendu bude plumlovský zámek patřit talentovaným umělcům v rámci multižánrového festivalu PlumLove.

Staré koupaliště otevírá, už za rok mu skončí výjimka
Letošní sezonu zahájí o víkendu koupaliště v Náměšti na Hané. V obci pevně věří, že to nebude sezona poslední, přestože jim letos končí výjimka od hygieniků. Zastaralé technologie potřebují vyměnit, obec ale sama nákladné opravy nezvládne. Usiluje proto o peníze z evropských fondů.

Letní škola astronomie podvacáté
Prostějovská hvězdárna nabídne sedmi zájemcům, a to bez omezení věku i vzdělání, možnost v týdnu od 14. do 19. července 2008 absolvovat již XX. ročník Letní zábavné školy astronomie.

Stalo se

Úspěšní žáci dostali odměnu
Těsně před koncem školního roku přijal místostarosta města Prostějova Ing. Pavel Drmola žáky prostějovské Základní školy Jana Železného a studentku Gymnázia Jiřího Wolkera, aby ocenil jejich celoroční činnost.

Nezamyslice zažily setkání v zeleném
Přílet vrtulníku z 23. základny letectva Edvarda Beneše v Přerově odstartoval druhý ročník Setkání v zeleném, které se ve čtvrtek dopoledne konalo na hřišti u Základní školy v Nezamyslicích.

Všeobecné zprávy

Historie získání a umístění parní lokomotivy v ŽST Prostějov hl. n.
Koncem sedmdesátých let bylo při kontrole vlečkového kolejiště v cukrovaru Bedihošť pracovníky traťové distance Prostějov zjištěno, že na kolejišti vlečkaře je lokomotiva řady 310, která byla zčásti již rozebraná a určená k sešrotování.
Přestože ve článku uvedený znalec obložený tituly tvrdí, že je tato lokomotiva v naší zemi jediná, já mám jiné informace. Od čtenáře Střípků (kterému tímto děkuji) jsem se dozvěděl, že l
okomotiva řady 310.134 je zachována v expozici městské dopravy technického muzea Brno - Líšeň. Podrobnější informace můžete najít na této stránce, informace o muzeu pak zde.
Osobně se domnívám, že k omylu mohlo dojít z důvodu nějaké přesné technické specifikace lokomotivy, v níž je ta naše jedinečná. Mnohem rozumnější, než se hádat, jak moc je naše lokomotiva originální, by bylo zajistit její odpovídající technický stav. I když se jedná jen o neprovozní pomník, neznamená to, že by muselo jít o zničený artefakt ponechaný na pospas vandalům. Bohužel politika Českých drah, které instalují na svá nádraží kasina, je jednoznačně zaměřená k podpoře kriminality, která pak postihuje nejen provozované nádražní budovy, ale i vozidla, ať už jsou v provozu nebo jen vystavená. Panu přednostovi bych tedy doporučil, pokud se skutečně něčím chce chlubit, měl by kriminálním živlům iniciovaným kasinem zatrhnout tipec a tento podnik hrůzy z nádraží vypráskat. Pokud jde dráze jen o prachy, nemůže se divit, že její "muzejní" činnost nikdo nebude brát vážně.

„SEMTAMNÍK“
pro členy OO SONS Prostějov.
Informace pro vás na období od 1.7.2008 do 31.8.2008.

Sportovní den na Gymnáziu Jiřího Wolkera
Už zhruba dvacetiletou tradici má pořádání sportovních her na Gymnáziu Jiřího Wolkera. Ani letošní předprázdninové období nebylo v tomto smyslu výjimkou.

Z unikátního parku mizí dřeviny
Středeční vichr lámal větve a vyvrátil stromy v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem.

Zprávy z Olomouce a kraje

Přijdou strážníci o radary?
Pomáhejme nezodpovědným řidičům, kteří nedodržují rychlost. Podobně by se dala vyložit novela silničního zákona, kterou ve středu večer schválili poslanci a podle níž strážníci městské policie nebudou smět měřit rychlost na silnicích. Změna narazila na odmítavý postoj také u obcí na Olomoucku.
Pozor, antiradar. Přidej plyn
Když nám vezmete radar, přibude dopravních nehod
Znovu opakuji, že pokládám zákaz možnosti měření rychlosti městskou nebo obecní policií za největší možné hovadství, které v této oblasti mohl předvést náš zparchantělý a korupcí prožluklý parlament. Páni poslanci jsou darebáci, kteří chtějí, abychom se navzájem pozabíjeli v autech. Jestli si tím chtějí získat ty voliče, kterým vadí kontrola silničního provozu, je to populismus doslova vražedný. Každý normální řidič by měl jezdit povolenou rychlostí a tuto nepřekračovat. Pokud jezdíme jako hovada, dopouštíme se jednoznačně porušení zákona, a za to bychom měli být stíháni jakýmkoliv rozumným způsobem. Páni poslanci nám asi chtějí říct, že nedodržování zákonů je normální. Není to normální, podobně se můžou chovat jen pitomí nadlidé ze sněmovny.

Bouřka ničila víc než vichřice Emma
Po noční bouřce museli hasiči vyjíždět na 180 míst, vítr bral střechy, lámal stromy. Tisíce lidí zůstaly bez proudu.
Průtrž mračen poničila pole, zemědělci počítají škody

Za vysvědčení do zoo nebo na hrad
Ačkoliv poslední červnový víkend nabídne například extrémní skoky na kolech a koloběžkách do zatopeného lomu, rockové i folkové festivaly a hodové slavnosti, největší zábavu si v sobotu a neděli zřejmě užijí děti.

Laudon před 250 lety Olomouc ubránil, nyní ji Prusové dobudou
Rakouské a pruské jednotky se o víkendu po 250 letech opět střetnou u Guntramovic na Opavsku a o den později v Křelově nedaleko Olomouce.

Lidé jezdí po nehotové stezce
Bruslařům stejně jako cyklistům nevadí, že stezka z olomouckých Chválkovic do Samotišek ještě není dokončena. I navzdory pokračujícím závěrečným pracím nový asfalt už ve velkém využívají.

Povolte nám víc dětí, žádají školky
Dětí se rodí stále víc a školky v Olomouci řeší, jak kapacitu rozšířit, aby nemusely rodiče odmítat. Proto stále častěji zvyšují počty dětí v odděleních - o výjimku letos radnici požádala většina mateřinek ve městě.

Města lákají turisty na muzea nebo klikotoče
Vyjít vstříc turistům a nalákat je na nové atrakce se letos snaží i menší města na Olomoucku. Návštěvníkům nabízejí vycházky po památkách v doprovodu průvodce, výstupy na radniční věže a nové turistické a informační brožury a mapy.

Verdi za týden čtyřikrát jinak
Hvězdy české i evropské světové scény se již o tomto víkendu představí v Olomouci. A přivezou festival Verdi, na kterém se podílel i soubor opery a operety domácího Moravského divadla.

Černá kronika

Události řešené Městskou policií Prostějov z týdne 26/2008

Kriminalisté dopadli lupiče
Dvojici, která začátkem dubna přepadla prodavačku a vykradla prodejnu smíšeného zboží ve Sněhoticích na Prostějovsku, chytili policisté. „Oba jsou z Prahy. Jednomu je pětadvacet let a druhý je o dva roky mladší,“ informovala mluvčí policistů Alena Nedělníková.

Sport

Hokej:

Kliky na chvíli odrovnaly Jágr Team
Nejdříve dřina, potom zábava. Kolo, posilovna a řádění na motokárách. Přesně tak vypadal čtvrtek Jágr Teamu na soustředění v Prostějově. „Skvělý,“ prohodil ledabyle Tomáš Plekanec, když se osmička hokejistů ve stejnokrojích vrátila z devadesátiminutové vyjížďky.

Fotbal:

V Kostelci se bojovalo o putovní pohár
Turnaj přípravek žáků o putovní Pohár předsedy OFS Prostějov se konal na hřišti Kostelce. Zúčastnily se ho nejlepší týmy prostějovského regionu.

Lipová se osamostatnila. Zkusí se vydat cestou, kterou moc dobře zná?
Jen trpká nostalgie se drží ve všech, kteří s nadšením sledovali cestu fotbalové Lipové do MSFL. V roce 2006 vesnice z prostějovského regionu skončila dokonce ve třetí lize pátá.

Basketbal:

Staněk se Orlům ještě neupsal
Jako o posilách hovořil předseda BK Prostějov Milan Matzenauer v minulém týdnu, když hrdě vyřkl tři příjmení: Staněk, Vrubl, Leško.

Orli začínají sezónu v Poděbradech
Na zasedání Asociace ligových klubů v Praze na Strahově se sešli zástupci všech dvanácti ligových klubů, aby projednali změny v systému soutěže a především aby rozlosovali prvních dvacet dva kol základní části Mattoni NBL pro nadcházející sezonu.

Casting na kouče Orlů vyhrál Srb Ivica Mavrenski
Ivica Mavrenski. Pokud vás zajímá, jak na tom budou v nadcházející sezoně basketbalisté Prostějova, naučte se skloňovat tohle jméno. Dvaačtyřicetiletý Srb totiž ponese hlavní zodpovědnost za výsledky orlí letky.

Volejbal:

Čada: Jednáme se špičkovými cizinkami
Letní posilování týmu prostějovských volejbalistek, které se chystají na historicky první start českého týmu v Lize mistryň, nekončí.

Beachvolejbalový seriál začal mixem
Turnajem mixů byl odstartován seriál beachvolejbalových turnajů Koupelky 2008. Vítězi se stalo duo Janečka - Balunová, které porazilo ve finále manžele Sonnevendovy 2:1, třetí příčku pak po skreči Galla s Voralovou obsadili Přikryl - Vysloužilová.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]