Střípky z Prostějovska - neděle 22.6.2008
22.6.2008 (zprávy)


Přehled komentovaných článků

Tulejovým opraví dům Vsetín, další polemika o stromech u silnice.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah

Trať číslo: 270
Název tratě: (Praha -) Česká Třebová - Přerov - Bohumín
Úsek: Červenka - Zábřeh na Moravě
Datum a čas: 23.06.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se dotkne zejména rychlíků Brno - Jeseník (a zpět), podrobnosti si přečtěte na avizované stránce.
Doprava v trase Olomouc - Praha by neměla být výlukou podstatněji postižena.
Délka výluky není specifikována, potrvá ale nejspíše i v následujících dnech.

Trať číslo: 275
Název tratě: Olomouc - Kostelec na Hané - Prostějov
Úsek: Třebčín Čelechovice na Hané
Datum a čas: 23.06.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se týká všech osobních vlaků v uvedeném časovém okně.
Náhradní autobusová doprava by měla být vedena v úseku Kostelec na Hané - Třebčín. Věnujte pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah.
Výluka potrvá i v následujících dnech, nejméně do 25.6.2008.


Stručně:

Čeká nás

Tulejovým opraví dům Vsetín
Vsetínská radnice opraví romské rodině v Čechách pod Kosířem zchátralé bydlení.
Nedá se nic dělat, Vsetín se Tulejových zbavil tím, že je vystěhoval do zříceniny, takže je nyní jedině správné, že se bude muset postarat o jejich důstojné bydlení.
Celá tato akce byla přinejmenším velmi podivná - už koupě domu nastrčeným člověkem, který jej kupoval pro sebe jako rekreační objekt, následovalo předání nepředání Tulejovým, hrátky s vypínáním elektřiny a nakonec až demoliční výměr.
Podle mého názoru si zde několik lidí hrálo s rodinou Tulejových jako s cínovými vojáčky, kteří se vždy mají postavit, kam je jim určeno. Jenže ouha, oni to jsou živí lidé. Jelikož nevěřím Vsetínu, realitce, advokátovi ani jiným hráčům této šachové partie ani v nejmenším, nedoporučoval bych Tulejovým, aby nyní začali jásat a polevili ve své pozornosti. Možná právě teď nastal správný čas na ten největší podvod.
Je smutné, že se obyčejný občan (nejen) nesprávné barvy pleti musí třást před těmi, kdo z něj chtějí udělat cínového vojáčka, ale taková hra se s námi prostě hraje a kdo na ni nepřistoupí, může být zlikvidován jako nepohodlná osoba.

Všeobecné zprávy

Vafek: Jsou staré třešně víc než životy lidí?
Letošní tragická bilance na silnicích přiměla odborníka z dopravního inspektorátu, aby pojmenoval problémy spojené s kritickými úseky.
V každém případě je smutné, když na silnicích umírají lidé, je ale třeba pojmenovat SKUTEČNÉ viníky této situace, nikoliv hledat zástupné problémy. Skutečným faktem totiž je, že řidiči jezdí jako hovada. Nepřiměřená rychlost, nedávání přednosti v jízdě, všeobecná nepozornost, nepoužívání blinkrů, prostě je těch prohřešků spousta. Velice mě potom dokáže naštvat nějaký expert, který by nejraději všechno svedl na stromy.
Vážení přátelé, všude ve světě bývají v některých úsecích silnic aleje stromů. Vždy a znovu doporučuji všem mudrcům, kteří nám chtějí kázat o Evropě a jejich silnicích, aby se podívali kupříkladu na přímý přenos závodu v silniční cyklistice. Za dva týdny začíná Tour de France. Každý se může přesvědčit, že stromy u silnice jsou naprosto normální. Proč tedy řidičům v Evropě stromy nevadí, zatímco těm našim jsou trnem v oku? V civilizovaných zemích se totiž jezdí spořádaně, dodržuje se maximální rychlost a řidiči jsou k sobě navzájem i k přírodě ohleduplní. V tom je celé tajemství bezpečnosti silničního provozu.
Stromy v žádném případě nemůžou za dopravní nehody, které se u nich stanou. Pokud bychom měli přistoupit na pomýlené vidění světa některých dopravních expertů, museli bychom nejen vykácet všechny stromy, ale též odstranit veškeré dopravní značky, sloupy veřejného osvětlení a v neposlední řadě i zbourat spoustu domů, zdí a plotů, do kterých se taky dá tak snadno vrazit. Nakonec bychom měli silnice s ochranným prostorem nějakých deset metrů do obou stran, na nichž by mohly přistávat i velké letouny mezinárodních aerolinií. Aby to bylo dokonalé, mohl by se tento prostor rovnou vyasfaltovat nebo vybetonovat, aby neměla šanci ani tráva, po které může neopatrný motorkář uklouznout. Vidíte asi zcela zřejmě, že je to všechno nesmysl. Potom ovšem pokládám za nešťastné, pokud je tento nesmysl stále obhajován v novinách.

Hledáme ztracený čas: přípravy na stavbu sokolovny
Tentokrát si přiblížíme přípravy stavby prostějovské sokolovny na počátku 20. století.

Zprávy z Olomouce a kraje

Jarmark, šermíři a dragouni na Svátcích města
Slavnou minulostí, vystoupeními šermířů, hudebníků či kejklířů ožilo o Svátcích města v sobotu celé historické centrum Olomouce. Na Horním náměstí, ve Výpadu i na jiných místech bylo možné od rána až do noci vidět bohatý program, jehož součástí bylo například rekonstrukce bitvy se Švédy, ukázky výcviku koní rakouských dragounů a různé šermířské šou.

Pod hradbami se strhla velká řež se Švédy
Vůně střelného prachu, výstřely mušket a řinčení historických zbraní naplnilo v sobotu olomoucké Horní náměstí, kde ráno započali tradiční oslavy města. V okolí sloupu Nejsvětější trojice si stovky návštěvníků prohlédli také řemeslný jarmark za doprovodu dobové hudby.

Žádné záplaty, patnáct ulic dostane nový povrch
Silnice na celkem patnácti silnicích v olomouckých městských částech Chomoutov, Svatý Kopeček a Topolany dostanou ještě letos nový povrch. Pokládat se začne hned poté, co stavbaři dokončí práce na rekonstrukci kanalizace.

V pondělí bude na Olomoucku oblačno, ale teploty zůstanou vysoko
I přes nedělní horké a slunečné počasí na Olomoucku, kdy byla teplota okolo třiceti stupňů Celsia, nepadl teplotní rekord. V roce 2000 totiž meteorologové zaznamenali až 34,9 stupňů Celsia. Na začátku týdne však sluníčka na Olomoucku opět o něco ubude.

Ve Smetanových sadech závodily remorkéry
Práci remorkérů v zaoceánských přístavech, provedenou ale v miniaturním měřítku, si v sobotu prohlédli desítky malých i velkých příznivců lodního modelářství.

Barman: Při práci s dusíkem musíte vědět jak na to
Zapálené panáky už v barech neletí, místo flambování je teď v módě mražení. Návštěvníky olomouckého baru Delano o tom v sobotu večer přesvědčil bývalý mistr světa mezi barmany Roman Uhlíř z Velkého Meziříčí.

Černá kronika

Mladík uvízl na záchodě v hostinci
S kuriózním přáním přišla o víkendu za prostějovskými strážníky jedna žena. „Žádala pomoc pro svého jednadvacetiletého syna, který zůstal zavřený na toaletě v restauraci ve Vrahovicích,“ uvedla Jana Adámková z městské policie.

Sport

Hokej:

Ve Vancouveru padají hlavy. Přežije Krajíček?
Canucks se nedostaly do play-off, český obránce promarodil půlku sezony a přišel o mistrovství světa. Opustit Kosatky se mu ale nechce.

Ostatní sporty:

Hájek ve čtvrtfinále, ale s kanárkem
Olomoucký tenista ve službách TK Agrofet Prostějov Jan Hájek se dostal na antukovém challengerovém turnaji v Bytomi do čtvrtfinále. Tam se poprvé v kariéře střetl se Španělem Pablem Santosem Gonzalesem. Pro českého tenistu to byla srážka nepříjemná. Prohrál 2:0 na sety, v tom druhém dokonce inkasoval nepopulárního kanárka.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]