Střípky z Prostějovska - neděle 15.6.2008
15.6.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře.

Žádný z dnešních článků se mi nejevil být tak důležitým, aby k němu bylo nutno psát komentář.

Důvodem obnovení publikace nedělního vydání Střípků z Prostějovska je zejména doplnění služby sledování výluk na železnici, která nám pro zítřejší den přináší novou výluku na lokální trati do Senice na Hané. Snad vám roztříštění zpráv do všech dní týdne nebude vadit. Pokud ano, napište mi, jak mám vydávání Střípků upravit. Děkuji za pochopení.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah:

Trať číslo: 275
Název tratě: Olomouc - Kostelec na Hané - Prostějov
Úsek: Třebčín Čelechovice na Hané
Datum a čas: 16.06.2008 07:10 - 23:59
Více informací na: této stránce Výluka se týká všech osobních vlaků v uvedeném časovém okně.
Náhradní autobusová doprava by měla být vedena v úseku Kostelec na Hané - Třebčín. Věnujte pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah.
Výluka potrvá i v následujících dnech, nejméně do 25.6.2008.

Trať číslo: 300
Název tratě: Brno - Přerov (- Bohumín)
Úsek: Nezamyslice - Holubice
Datum a čas: 16.06.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této adrese. Výluka se týká i rychlíků Olomouc - Brno.
Náhradní doprava je řešena na stránkách drah nespecifikovanými trasami autobusů. Věnujte proto pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah.
Výluka potrvá i v následujících dnech, nejméně do 22.6.2008.


Stručně:

Čeká nás

Wolkrův Prostějov je na prahu
Rok se s rokem sešel a na Hanou se zase sjedou milovníci poezie z celé republiky. Jednapadesátý ročník soutěžního festivalu Wolkrův Prostějov odstartuje v pondělí v deset hodin dopoledne, kdy ve Smetanových sadech začíná studentský happening.

Nemocnice bude mít nová léčebná centra
V prostějovské nemocnici vzniknou příští rok nová léčebné centra. Kromě gastroenterologického to bude chirurgické a ortopedické centrum sportovní medicíny, diagnostické centrum ledvinových onemocnění a centrum miniinvazivní gynekologické operativy a urogynekologie.

Stalo se

Cihly s podpisy osobností šly v Plumlově na dračku
Fotbalový tým známých osobností Amfora přijel v sobotu do Plumlova podpořit charitativní akci Cihla.

Všeobecné zprávy

Hledáme ztracený čas: stavba prostějovské sokolovny
Tentokrát si připomeneme 100. výročí postavení prostějovské sokolovny

Zprávy z Olomouce a kraje

Na trojici budou dohlížet dvě nové kamery
Ani podrobnější analýza materiálu zaznamenaného bezpečnostními kamerami na Horním náměstí nepřispěla k odhalení vandalů, kteří na konci května v Olomouci poničili památku zapsanou na seznam světového kulturního dědictví Unesco – Sloup Nejsvětější Trojice.

Vodící psi soutěžili v dovednostech na Floře
V sobotu dopoledne se na olomouckém Výstavišti Flora konala soutěž v dovednostech vodících psů. Ti nejlepší se kvalifikovali na Mistrovství republiky, které se bude pořádat v Praze.

Modelář: Motorem plachetnice jsou dobré plachty
Šest závodníků se v sobotu sešlo v Jacht klubu v Olomouci – Chomoutově, aby se utkalo v prvním ročníku otevřeného mistrovství v lodním modelářství.

Hanáckým Benátkám přálo počasí
Dobová řemesla, jarmareční divadla pro děti, hudební vystoupení nebo například projížďka na pramici pod litovelským náměstím. Taková byla nabídka pro ty, kteří v sobotu navštívili litovelské slavnosti Hanácké Benátky.

Olomoučtí baletní tanečníci sbírali medaile
Uplynulý víkend se v Hradci Králové uskutečnil druhý ročník Soutěžní přehlídky mladých tanečníků 2008, která se zaměřuje na klasický a moderní tanec. Mezi soutěžícími triumfovali členové Baletního studia při Moravském divadle.

Hanácké svatba v Příkazích
Pravou hanáckou svatbu mohli v neděli zažít lidé v hanáckém skanzenu v Příkazích. Desítkám návštěvníků ji tam předvedl folklórní soubor Hanačka.

Kultura

Saudek: zmoudřel jsem, ale snad nijak dramaticky
Uznávaný fotograf Jan Saudek přijal pozvání do talk show moderátora Luboše Xavera Veselého Křeslo pro hosta. Před publikem usedli ve čtvrtek večer v prostějovském Společenském domě. Saudek v zákulisí Deníku prozradil, že pomalu končí se svou kariérou fotografa a vydává se na dráhu malíře.

Černá kronika

Muž si nezapl světla, vjel do zákazu, neměl doklady a pil
Smůlu měl řidič, který jel bez zapnutých světel a navíc do zákazu vjezdu. Při běžné hlídce si jej všimli prostějovští strážníci.

Sport

Hokej:

Láníček přestoupil do Prostějova
V Přerově byla uplynulá sezona velice úspěšná, když Zubři dokráčeli až do finále druhé ligy, tudíž většina hráčů chtěla v klubu zůstat. Nějaké odchody však zákonitě přijít museli. Tou největším ztrátou je Michal Láníček, který byl přerovskou brankářskou jedničkou.

Fotbal:

V poslední minutě ukořistila Konice bod
Vyškov – Konice 1:1 (0:0)
Ročník 2007/08 je minulostí. Divize D odehrála o víkendu poslední kolo. Svěřenci trenéra Karla Procházky se rozloučili remízou ve Vyškově.

Basketbal:

Šéf Orlů: Ročník mě hodně zklamal
Předseda správní rady BK Prostějov Milan Matzenauer nemíní slevit z ambicí.

Ostatní sporty:

Pospíšil bojoval na challengeru v Košicích o finále, Hájek se do formy nedostal
Až do semifinále nasměroval své kroky prostějovský rodák Jaroslav Pospíšil. Na tenisovém challengeru v Košicích dotovaném 30 tisíci eury se probojoval sítem kvalifikace.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]