Střípky z Prostějovska - sobota 14.6.2008
14.6.2008 (zprávy)


Přehled komentovaných článků

Česká televize žaluje diváky za neplacení koncesionářských poplatků, motorkář se zabil při krátké testovací jízdě.


Aktuálně:

Výluky na tratích Českých drah:

Trať číslo: 300
Název tratě: Brno - Přerov (- Bohumín)
Úsek: Nezamyslice - Holubice
Datum a čas: 15.06.2008 00:00 - 23:59
Více informací na: této adrese. Výluka se týká i rychlíků Olomouc - Brno.
Náhradní doprava je řešena na stránkách drah nespecifikovanými trasami autobusů. Věnujte proto pozornost hlášení staničního rozhlasu a pokynům zaměstnanců drah.
Výluka potrvá i v následujících dnech, nejméně do 22.6.2008.


Stručně:

Všeobecné zprávy

PAX 18 je připravený k zásahu
Teplé počasí svědčí sinicím, které se díky němu v plumlovské přehradě množí.

Pátek třináctého u hasičů
Pod pokličku svého nebezpečného povolání nechali v pátek nahlédnout děti ze škol a mateřinek prostějovští profesionální hasiči.

Čelecovice na Hané: Třebčín: vlak tu má výluku
Lidé kteří jezdí vlakem přes úsek z Třebčína do Čelechovic na Hané, musí od pondělního rána počítat s výlukou kvůli opravě místní trati. České dráhy tudy nebudou jezdit od 7.10 hodin do středy 25. června (17.30 hodin).

Zprávy z Olomouce a kraje

ČT žaluje 1578 diváků
Kvůli neplacení koncesionářských poplatků hrozí na střední Moravě exekuce téměř sedmi stovkám lidí.
Mám obavu, že doba veřejnoprávních médií se zvolna chýlí ke konci. Televize vůbec ztrácí na popularitě, pokud se na televizi někdo dívá, volí většinou reklamou hrazené komerční stanice. Odírat proto lidi koncesionářskými poplatky a uvalovat na ně pro jejich neplacení exekuce je záležitost vyloženě trapná. Zrovna tak neustálé zvyšování televizního a rozhlasového poplatku je podivné a vede k názoru, že se krachující televizní stanice snaží na poslední chvíli urvat co nejvíc.
Nastává doba internetu, televize se šíří po telefonním kabelu, i šíření radiovými vlnami přechází k digitálnímu formátu signálu. Pokud budeme trvat na tradicích koncesionářských poplatků, obávám se, že nám brzo napaří náš nenažraný stát i koncesionářské poplatky za internet. Je to zpozdilé a dnešní doby nehodné, bohužel obyčejný divák nebo spotřebitel je až na konci ramena zájmu našich mediálních draků a také státu. Důležité jsou zájmy velkých společností. Kolik jim dovolíme, tolik si ony dovolí k nám.

Kraj dá letišti dvacet milionů. Hlavně na opravy
Dvacet milionů korun na opravy a rekonstrukce přerovského letiště nakonec poskytne jako dar Olomoucký kraj. Rozhodli o tom krajští radní na čtvrteční schůzi v Olomouci.

Máš osmnáct let? Nemám. To nevadí, tady máš krabičku
Koupit cigarety či alkohol není pro nezletilé v Olomouci problém. Vyplývá to z testu Deníku. Ze tří pokusů figuranti dvakrát uspěli. Nejprve šestnáctiletý chlapec zkusil koupit cigarety a alkohol v obchůdku s potravinami na Horním náměstí.

Nová mapa silnic: devět „černých“
Na mapě jsou vyznačené černou barvou a jejich bilance má stejný odstín. Celkem devět úseků rychlostních silnic a cest I. třídy v Olomouckém kraji se objevilo v nejrizikovější kategorii speciální mapy Česka, kterou sestavil a zveřejnil Ústřední automotoklub (ÚAMK).

V Olomouci vyrostl kemp francouzských Rómů
Nový dočasný kemp vyrostl v posledních několika dnech na travnaté ploše na třídě Kosmonautů. Zatímco obvykle v těchto místech stavějí své šapitó cirkusy, nyní se jen pár set metrů od centra Olomouce se svými karavany utábořili kočující Rómové z Francie.

Černá kronika

Motorkář se zabil při krátké testovací jízdě
Na silnici poblíž Prostějova zemřel v pátek další motorkář. Během posledních deseti dní podlehli těžkým zraněním při dopravní nehodě na Prostějovsku už tři muži na motocyklu.
Je to neuvěřitelné. Už třetí motorkář a letos celkem sedmá oběť našich silnic. Lidi, prosím vás, dávejte si pozor. Pokud budeme pořád jezdit jako hovada, vážně hrozí nebezpečí, že se na silnicích postupně vyvraždíme.
Ne vždy je obětí jen viník, často zahynou naprosto nevinní lidé, kteří prostě měli smůlu a byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Je to smutné, ale je to tak. Žádné zákony nám nepomůžou, když se nebudeme k sobě chovat slušně. To platí i v dopravě. Využívejme hromadnou dopravu, nesedejme za volant, když se necítíme dobře, nehazardujme se svým zdravím a životem. O motorkách snad nemá ani smysl mluvit. Zvládnout silný stroj může být pro některé řidiče obtížné, nepřeceňujme své síly, abychom se nedivili, jak snadno se můžeme ocitnout v zásvětí.

Zloděj okradl ženu, která jela na kole
Neznámý zloděj okradl v Prostějově ženu, která jela na kole. Ze zadního košíku kola jí v Dolní ulici v Prostějově v místech křižovatky s ulicí Mojmírovou vzal kabelku s věcmi. Cyklistka přišla o doklady, platební kartu, dva mobilní telefony a peněženku. Škoda je kolem dvanácti tisíc korun.

Sport

Fotbal:

Bystrc: Lipová prohrála
Bystrc – SK Lipová 2:1 (0:0)
Lipová měla před závěrečným zápasem sezony jasný úkol. Pokud se chtěl udržet v MSFL, musela vyhrát a čekat, že béčko Sigmy neprohraje se Zlínem B. Splněna byla pouze druhá podmínka, protože Sigma hrála se Zlínem 2:2.

Basketbal:

Velký zájem o basketbal překvapil
V tělocvičně ZŠ dr. Horáka se uskutečnil nábor nových adeptů basketbalu pro příští sezónu.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]