Střípky z Prostějovska - sobota 7.6.2008
7.6.2008 (zprávy)


Přehled komentovaných článků

Archeologové našli mobil.


Stručně:

Stalo se

Žáci si na hvězdárnu přinesli obrazy Země
Bohatý program astronomického týdne přitahuje do prostějovské Lidové hvězdárny především drobotinu. V pátek ji navštívily i děti z Mateřské školy Rumunská, které s sebou přinesly vlastní obrázky modré planety vzniklé k příležitosti roku Země.

Archeologové našli mobil
Netradiční expozici archeologie mají v Muzeu Prostějovska. Ve vitríně hned u vchodu se skví nejen vzácné artefakty, ale mezi nimi má své místo také mobilní telefon Alcatel. Odůvodnění se lze dočíst v přiloženém dokumentu. Mobilní telefony budou pro potomky našich potomků prý také artefakty.
Článek s tak mnohoslibným názvem a tak bídné vysvětlení. Člověk by si mohl při přečtení titulku pomyslet, že se třeba podařilo potvrdit možnost cestování časem nebo že v dávných dobách existovala na naší planetě vyspělá civilizace, ale to by bylo příliš fantastické vysvětlení, jehož pravděpodobnost je mizivá. Ano, jednou, až naše civilizace zanikne (a že zanikne, je téměř jisté) budou archeologové kopat v našich skládkách a vyhledávat artefakty dnešní doby. Teprve tehdy pro ně bude mobil znamenat opravdový objev. Dnes je to záležitost banální, která nikoho nenadchne. Ale jako fór je ten Alcatel ve vitríně muzea poměrně dobrý...

Všeobecné zprávy

Koupaliště: obstojíme jen s novými atrakcemi
Koupaliště a plavecké areály, to je v posledních parných dnech cíl mnoha stovek obyvatel Prostějovska. I mezi plaveckými areály však zuří boj o návštěvníky. Ti mají stále náročnější požadavky.

Zprávy z Olomouce a kraje

Euro bude k vidění i na Horním náměstí
Chystáte se s přáteli sledovat sobotní první bitvu českých fotbalistů na Euru 2008? Můžete vyrazit třeba rovnou na olomoucké Horní náměstí. Od soboty až do vypadnutí národního týmu z turnaje zde bude stát velkoplošná obrazovka pro fotbalové přenosy.

Výluka kvůli navařování kolejnice
Kvůli navařování kolejnice v ulici Wolkerova nebudou v neděli jezdit tramvaje a autobusy na trase Okresní soud - Nová ulice.

Prázdniny se blíží a hotely se plní
Chcete strávit letní dovolenou na střední Moravě? Sehnat ubytování není zatím žádný problém. Kdo si však chce užít pohodlí hotelu, neměl by s rezervací příliš dlouho otálet. Komu stačí příroda a kemp, nemusí si dělat starosti, místa je dost.

Včelaři pálí úly i se včelami. Kvůli moru
Téměř čtyři stovky včelstev nakažených morem včelího plodu museli od začátku letošního roku spálit včelaři z Olomouckého kraje. Nebezpečná nákaza se letos rychle šíří zejména na Olomoucku.

Slavnosti na psychiatrii přilákaly stovky lidí
Stovky lidí ze Šternberka a okolí v sobotu zamířily na Léčebenské slavnosti do areálu zdejší psychiatrické léčebny. Zdravotnické zařízení pořádalo tuto akci už podeváté, letos navíc slaví 115 let od svého založení.

Sport

Hokej:

Druhá hokejová liga bude v úplně novém kabátě
Po osmi letech se druhá hokejová liga vrací k modelu dvou skupin. V západní skupině bude dvacet týmů, ve východní, moravské, šestnáct. Tak se na tom dohodli zástupci klubů na svém aktivu, který se konal ve čtvrtek v Praze.

Fotbal:

Konice přivítá Třebíč
29. kolem vrcholí divize D. Fotbalisté Konice přivítají zítra v 16.30 jedenáctou Třebíč. Protivanov ve stejném čase i dnu hraje na půdě prvního týmu tabulky Blanska.

Tenis:

Argentinské finále k vidění v Prostějově
Jihoameričané si rezervovali finále na prostějovském challengeru. Čtvrtý nasazený, Argentinec Calleri, 54. hráč ATP patří podle tenisových odborníků k největším favoritům 15. ročníku UniCredit Czech Open 2008.

Ruce mě budou svrbět vždycky
S Jiřím Novákem o životě bez tenisu, všedních starostech, kouzlu prostějovského turnaje a lákavé myšlence stát se kapitánem Davis Cupu.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]