Střípky z Prostějovska - čtvrtek 5.6.2008
5.6.2008 (zprávy)


Dnes bez komentáře

Žádný z dnešních článků nepopisuje situaci, ve které bych se cítil dostatečně fundovaný, abych ji komentoval. Kromě sportu je navíc regionální zpravodajství stále řidší, asi už nám začíná okurková sezóna...


De profundis

Můj zdravotní stav se opět zhoršil, ocitl jsem se v hlubině deprese, odkud není žádného úniku. Píšu vám to proto, abyste se nedivili, kdyby Střípky přestaly vycházet. Vytvářím je přes velkou vnitřní bolest, kterou možná už dlouho nevydržím. Jelikož si ale ani lékaři nevědí se mnou rady, asi mi není pomoci. Mějte se pěkně a kéž vás nic podobného nikdy nepotká.


Stručně:

Oficiální sdělení

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 26.6.2008 v Konici

Čeká nás

Krumsíňanka
ve Společenském domě
19.6.2008

Drezúrní závody
O pohár starosty města Prostějova.
28. a 29.6.2008

Betonárna chystá rekonstrukci, přestože poptávka stagnuje
Ač v regionu zájem o beton již léta stagnuje, firma TBG Betonmix podnikající v tomto odvětví chystá v prostějovské průmyslové zóně rekonstrukci své stávající betonárny.

Stalo se

Studenti Cyrilometodějského gymnázia převzali maturitní vysvědčení
Studenti oktávy Cyrilometodějského gymnázia převzali v pátek 30. května v kostele Povýšení sv. Kříže maturitní vysvědčení z rukou arcibiskupa Jana Graubnera, který zde zároveň celebroval mši svatou.

Festival pomohl sblížit postižené se zdravými
Více než šest stovek tělesně a mentálně postižených z celé České republiky, ale i ze zahraničí se ve středu 4. června sešlo na pláži U Vrbiček v Mostkovicích, kde se konal třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu pro handicapované děti a mládež.

Všeobecné zprávy

Lékaři radí: Pozor na slunce!
Prostějovští kožní lékaři varují před nebezpečným slunečním zářením. V posledních týdnech poslali s podezřením na rakovinu pigmentových znamének anebo kůže na onkologické vyšetření desítky pacientů z našeho regionu.

Romové od svaté Anny bydlí. Půjčky jim odpustili
Pouze dvě z devatenácti romských rodin ze zrušené zdevastované kolonie U svaté Anny v Prostějově, které před lety dostaly od zdejší radnice půjčku na své nové bydlení, nesplnily podmínky smlouvy a radnice po nich chce statisíce korun zpátky.

Zprávy z Olomouce a kraje

Od 15. června se mění jízdní řády, v Olomouckém kraji jsou změny minimální
V neděli 15. června 2008 začne platit letošní druhá změna jízdního řádu Českých drah, změny v regionální i dálkové dopravě jsou jen kosmetické s minimálním dopadem pro cestující. Od 15. června se žádným způsobem nemění trasy ani časy odjezdů dálkových vlaků, tedy rychlíků, expresů, vlaků EuroCity, InterCity a SC Pendolino. V regionální dopravě dochází v kraji jen k drobným úpravám, zpravidla na základě požadavku krajů jako objednavatelů dopravy.

Hasiči zdolávali oheň a překážky na čas
Měřeným požárním útokem vrcholila krajská soutěž hasičů v areálu olomoucké TJ Lokomotiva. Více než stovka závodníků z olomoucké a moravskoslezské správy hasičů se v druhém závodním dni zúčastnila kromě útoku také překážkové štafety na trati o délce čtyřikrát sto metrů.

Vodáci a ochránci lovili v Moravě odpadky
V chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví spojili ochránci přírody a vodáci své síly, aby společně zbavili řeku naplaveného odpadu.

Kvůli pondělní stávce budou některé školy zavřené
Kvůli učitelské stávce zůstane v pondělí i na Olomoucku několik škol zavřených. „Školy se teprve začínají hlásit, a kolik jich bude zavřených, budu vědět až koncem týdne. Teď jich je asi okolo třiceti,“ uvedl včera Pavel Spurný, předseda oblastní rady Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství v Olomouci.

Severomoravská plynárenská zdraží zemní plyn
Se zdražením zemního plynu v průměru o 9,1 procenta musejí od července počítat zákazníci společnosti Severomoravská plynárenská (SMP). Nejhůř na tom budou domácnosti, které na plynu vaří, používají jej k ohřevu teplé vody a zároveň k topení. Ročně zaplatí až o dva tisíce korun více než dosud.

Zeleň na náměstí bude. Odolá odporu památkářů?
Sedmnáct stromků v přenosných nádobách by se mělo na olomouckém Horním náměstí objevit do týdne. Rozhodla o tom rada města, která chce tímto způsobem oslavit padesáté výročí květinových výstav Flora. S tím nesouhlasí památkáři, radnice je však ve svém postoji neoblomná.

Centrum města budou hlídat další kamery i policisté
Škoda na Sloupu Nejsvětější Trojice, který před necelými dvěma týdny poškodili vandalové, magistrát vyčíslil na více než 100 tisíc korun. Aby se nic podobného neopakovalo, chce magistrát instalovat nové kamery a strážníkům v centru zmenšit jejich rajon.
Detektor, nebo nové kamery?

Festival Zahrada přinese letos řadu novinek
Největší domácí festival folkové hudby a world music Zahrada nabízí již tradičně koncerty přibližně sto čtyřiceti skupin a sólistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Kultura

Studentský pěvecký sbor Gymnázia Jiřího Wolkera vydal své první CD
Ve čtvrtek 29. května od devatenácti hodin patřil přednáškový sál prostějovského Národního domu pěveckému sboru Lery´s Cherries Gymnázia Jiřího Wolkera. Studenti zde se svým sbormistrem Ladislavem Čechem a spoustou příznivců oslavili křest svého prvního dvojcédéčka.

Černá kronika

Řidič nákladního vozidla zabil motorkáře
Ve středu před dvanáctou hodinou zemřel na silnicích Prostějovska další motorkář, který usedl na motocykl, přestože neměl řidičák.

Sport

Hokej:

Jestřábi znají hokejové soupeře v přípravě
Prvním přípravným utkáním pro hokejisty Prostějova v nové sezoně bude duel, který se uskuteční v úterý 12. srpna na ledě Nového Jičína. V domácím prostředí se Jestřábi poprvé představí o dva dny později, kdy změří své síly s Draky ze Šumperka. Dalšími týmy, s nimiž se prostějovští utkají před startem sezony, jsou Uničov a Opava.

Fotbal:

Prostějov chce fotbalové středisko pro mládež
Mladí fotbalisté z Prostějova se mají na co těšit. Zdejší radnice totiž při Základní škole na sídlišti Edvarda Valenty hodlá vybudovat středisko mládeže v kopané se dvěma fotbalovými hřišti a moderním zázemím. Pokud se městu podaří získat dotace, první etapa by se mohla začít stavět již příští rok.

Volejbal:

Volejbalistky posílí brněnské libero Tomanová
Realizační tým je sestaven, na řadu přichází hráčky. Trenér volejbalistek Prostějova Miroslav Čada si na Hanou přivedl svojí bývalou svěřenkyni z Brna libero Markétu Tomanovou.

Tenis:

Bez práce jsou koláče. Ulihrach nehrál a postoupil
Tomáš Berdych si poradil ve dvou setech se Slanarem, naopak končí dvojka Andrejev.
Nečekané: Andrejev už vypadl

Středeční hrdina dvorce
Christophe Rochus, devětadvacetiletý Belgičan, se postaral zatím o největší překvapení prostějovského turnaje Czech Open.

Kvitová: Z toho zápasu jsem smutná
Její forhend si bez nadsázky začal podmaňovat Francii. Odborníci o přednosti osmnáctileté české tenistky Petry Kvitové hovoří jako o úderu Rafaela Nadala v ženském podání. Pro sympatickou rodačku z Fulneku se její první grandslam v životě měnil v sen.

Musím se drápat nahoru, ví Hájek
Osud, věříte-li v něj, nás drží v hrsti. Někdy připraví radost, jindy s námi nehorázně zatřese. Škodolibý byl tento rok k olomouckému tenistovi a hráči TK Prostějov Janu Hájkovi. Před 365 dny se radoval z postupu do 3. kola na Roland Garros a umístění ve světové stovce.


Zdroje:

Město Prostějov
Město Konice
Prostějovský deník
Olomoucký deník
MF DNES
Prostějovský večerník
Olomoucký kraj

zpět


[ Hlavní stránka | Mapa stránek | Procházka životem | Zájmy | Internet | Odkazy | Copyright | Mail ]